Świat

z lotu ptaka

Motoryzacja

Zalety ciężarówek na gaz

Jest bardzo dużo powodów z jakiego powodu ciągniki zasilane tradycyjnymi metodami to w dalszym ciągu ulubiony pojazd właścicieli firm. Pomimo tego ostatnio na popularności zyskuje biogaz. Spróbujemy przybliżyć Ci najpopularniejsze zalety tego sposobu napędu. Zobaczysz jak ciągniki na LNG dbają o twój czas i finanse na mnóstwo sposobów. 

Tekst został napisany w oparciu o informacje ze strony firmy Elpigaz, fachowców w tej dziedzinie.

Niska cena gazu 

Cena gazu ziemnego w stosunku do diesla jest istotnie mniejsza, może dobić do nawet 30%. Pomaga w tym brak akcyzy na LNG. Prawo w Polsce wyklucza także te pojazdy z podatku emisyjnego. Ważnym aspektem jest nie tylko ograniczenie dużej liczby opłat, jak również niskie spalanie biogazu. Przyjmuje się, że utrzymuje się na poziomie 22 kg/100 km. To istotna oszczędność w częstej eksploatacji pojazdu, która przyczynia się do wzrostu popularności tej metody napędu.

Zwolnienia z opłat w przypadku transportu na zachód

Wiele państw na zachodzie  wzywa firmy używania bardziej zrównoważonej metody transportu. Dla firm korzystających z dobrych dla środowiska metod znoszone lub zmniejszane są ceny opłat drogowych. Firmy używające pojazdów napędzanych LNG mogą otrzymać zwolnienie z Maut w przypadku transportu do Niemiec. Także w przypadku wyjazdów do Włoch eko pojazdy mogą liczyć na 30% ulgi. Przy rutynowych kursach jest to spora oszczędność przemawiająca na korzyść przyjaznych środowisku rozwiązań, takich jak gaz ziemny.

Aspekt ekologiczny

Wybór ciężarówek napędzanych gazem sprzyja niskiej emisji CO2, NO2, NOx, SOx, pyłów i hałasu. Jest to w trendzie na eko rozwiązania, które mają zmniejszyć zmiany klimatyczne. Przy ogromie kilometrów, które pokonują pojazdy ciężarowe w ciągu roku zmiana diesla na LPG jest w stanie zmniejszyć emisję dwutlenku węgla nawet o 1,29 mln kg CO2. Jest to świetnie rozwiązanie dla planety, a dla Ciebie metoda na oszczędność w wielu dziedzinach.