Świat

z lotu ptaka

Motoryzacja

Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

Nie da się ukryć, że logistyka jest jedną z najszybciej rozwijających się branż. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez tysięcy ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w produkty i przewożą inne istotne ładunki. Warto tutaj położyć nacisk na szczególne osiągnięcie w dziedzinie transportu, a konkretnie szeroko rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko rozpoczęło się dość dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to pojawiły się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze używane w samochodach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – w obecnych czasach nie jest problemem przewożenie nawet najcięższych ładunków w kontrolowanych warunkach oraz ściśle określonej temperaturze.
W związku z tym odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od zwykłej, jest niezwykle łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na transport wymagających ładunków we względnie przyzwoitym stanie, ale na bezproblemowe przewożenie ładunków, które wymagają znacznej troski w zakresie temperatury. Jednym z najbardziej prostych i prozaicznych przykładów będą tutaj różnego typu mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

Obecnie istnieje wiele rozwiązań, które pomagają w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje chociażby użycie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy też stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych niewielkim silnikiem. Nieustannie stosuje się także tradycyjne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie ze wszech miar banalne, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na krótkich trasach.