Świat

z lotu ptaka

Przemysł

Szczotki techniczne – przeznaczenie i rodzaje

Szczotki kojarzą się głównie z obowiązkami domowymi, głównie z zamiataniem. Należy jednak wiedzieć, że obszerne zastosowanie mają również w wielu dziedzinach przemysłu. Mowa rzecz jasna o szczotkach technicznych. Mają one kluczową funkcję w wielu fabrykach oraz w procesach logistycznych. Długo by wymieniać liczne branże, w których używa się szczotek technicznych – mowa na przykład o branży logistycznej, chemicznej czy motoryzacyjnej.

Jakie typy szczotek technicznych są najpopularniejsze?

Jest wiele rodzajów tego typu urządzeń. Istnieją na przykład szczotki kątowe lub szczotki pędzelkowe – różnią się przede wszystkim kształtem oraz liczbą zastosowań. Olbrzymią popularnością cieszy się jednak szczotka druciana tarczowa (np. taka), która jest znana jako rozwiązanie niezwykle funkcjonalne. Stosuje się ją jako wsparcie do szlifierek kątowych oraz stołowych. Cechuje się nade wszystko ergonomicznym designem, który pozwala na dotarcie do najmniej przyjaznych miejsc.

Z jakiego materiału robi się szczotki techniczne?

Ze względu na to, że szczotki techniczne są akcesoriami przede wszystkim ściernymi, istotne jest, aby były wykonane z solidnych, trwałych materiałów. Tylko dzięki temu zachowają pełną funkcjonalność i długą żywotność. Elementy ścierne takich produktów, jak szczotka druciana tarczowa, wykonuje się nade wszystko z polietylenu, poliamidu i podobnych tworzyw gwarantujących skuteczność użytkowania.