Świat

z lotu ptaka

Inne

Polowania na dzikie zwierzęta – co powinien wiedzieć myśliwy?

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niepowtarzalne przeżycie, a przy okazji  aktywność na świeżym powietrzu. Jeśli jesteś już amatorskim myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody podczas polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i we krwi mają wypatrywanie potencjalnego zagrożenia. Staraj się do ostatniej sekundy pozostać nieuchwytnym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Polowania zbiorowe – na jakie zwierzęta polują myśliwi?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to właśnie te zwierzęta zostają głównym celem dla łowców. Zwierzęta te są nadzwyczajne ostrożne, więc kiedy, wędrują trzeba spokojnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny trafienia to zrób to sprawnie i szybko, ale miej się na baczności. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także użyteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Ta zwierzyna ma także czuły słuch, więc staraj się unikać tworzenia typowo ludzkich dźwięków. planując polowanie powinieneś zadbać o podstawowy sprzęt wymagany do tego typu działań.

Jak przygotować się dobrze do udziału w polowaniu?

Najlepszym narzędziem jest lornetka. Będzie bez wątpienia bardzo przydatna podczas obserwowania zwierzyny , a także przewidywania kolejnych kroków naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo użyteczny staje się wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba wzbudzić ich zainteresowanie właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Obserwując zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować samotnie i z towarzyszami co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i umiejętności. Warto polować w czasie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, a nawet szkła z lampy naftowej.