Świat

z lotu ptaka

Motoryzacja

Od czego jest zależna cena ubezpieczenia samochodu?

Osoby, które pragną ubezpieczyć swój samochód, muszą liczyć się z ze wszech miar różnymi cenami, które są zależne od licznych kwestii. Wielu kierowców nie może odnaleźć się w zawiłościach w tej tematyce. Warto zdawać sobie sprawę, że tanie oc warszawa jest całkowicie osiągalne, ale trzeba mieć na uwadze parę rzeczy. 

Kto może liczyć na tanie OC?

Przede wszystkim na stosunkowo tanie OC mogą mieć nadzieję doświadczeni kierowcy, a także ci, którzy nie wywołali w swoim życiu żadnego wypadku. Firmy ubezpieczeniowe kładą nacisk na to, ile lat minęło od zaliczenia egzaminu na prawo jazdy, gdyż według wszelkich statystyk, osoby w wieku około dwudziestu lat są sprawcami największej liczby nieprzyjemnych zdarzeń na drodze. Dlatego młode osoby, których doświadczenie za kółkiem nie jest przesadnie rozległe, muszą niestety mieć na uwadze, że na bardzo tanie OC przyjdzie im trochę zaczekać. 

Marka pojazdu a cena OC

Ze wszech miar podobnie kwestia ta wygląda jeśli chodzi o markę samochodu. Według wszelkich statystyk, na najmniejsze OC mogą liczyć, niezależnie od swojego doświadczenia, posiadacze pojazdu marki Skoda, zaś najwięcej muszą zapłacić kierowcy, które poruszają się BMW. Różnica nie jest jednakowoż pod tym względem szczególnie drastyczna. Musisz pamiętać także, że jeśli masz na swoim koncie kolizję lub wypadek, który spowodowałeś, ubezpieczyciel może nie być zbytnio przychylny do Twojego wniosku i zaproponować bardzo drogie OC. Co ciekawe, niektóre firmy ubezpieczeniowe zwracają także uwagę na takie kwestie, jak miejscowość zamieszkania oraz natężenie ruchu w miejscu, w którym klient porusza się najczęściej.