Świat

z lotu ptaka

Bez kategorii

Montaż piłkochwytów na boisku łatwiejszy niż myślisz

Każde boisko powinno być przede wszystkim bezpieczne zarówno dla tych, którzy z niego korzystają, jak i tych, którzy przebywają w jego pobliżu. Gwarantują to piłkochwyty, które często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak montować piłkochwyty? Czy dobrym pomysłem jest, aby kupić ten sprzęt sportowy w pierwszym lepszym sklepie sportowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Piłkochwyty – jakich błędów się wystrzegać?

Błędem, który popełniany jest naprawdę często jest mocowanie piłkochwytów w zbyt bliskim sąsiedztwie ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Taki sposób montażu sprawia, że cały system staje się o wiele mniej stabilny. Przez to może dojść nawet do przewrócenia się słupków. Zaopatrując boisko w piłkochwyty, warto postawić na profesjonalną konstrukcję, która wyposażona jest w specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo całego systemu, ale również odpowiednie napięcie siatki.

O czym jeszcze należy pamiętać, montując piłkochwyty?

Aby piłkochwyty spełniły swoje zadanie, warto mocować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach , które przymocowane są do gruntu. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty nie odbijały piłki, a wyłapywały ją.

Trzeba mieć świadomość, że w dzisiejszych czasach coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena może być naprawdę zachęcająca do zakupu, ale niestety nie zawsze idzie to w parze z jakością. Dlatego najbardziej opłaca się zainwestować w piłkochwyty renomowanych producentów, które na pewno bardzo dobrze spełnią swoje zadanie. Wydanie nieco większej ilości pieniędzy z pewnością bardzo szybko zwróci się jakością, jaką oferują dobre piłkochwyty.