Świat

z lotu ptaka

Motoryzacja

Kto zajmuje się wyciąganiem wgnieceń?

Uszkodzenie samochodu zwykle nie jest ciekawym przeżyciem dla jego posiadacza. Jeśli jednak mowa o małym uszczerbku na karoserii, nie warto się martwić. Interwencja lakiernika nie zawsze jest w takiej sytuacji koniecznością. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i odwiedzić specjalistę, dla którego wyciąganie wgnieceń to chleb powszechni.

Na czym polega wyciąganie wgniotek w pojeździe?

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń? Robi się to przy pomocy specjalnego kleju oraz akcesoriów, które pozwalają na natychmiastową naprawę karoserii bez ingerencji w jej strukturę. Warto wiedzieć, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru wiąże się ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze będzie to opłacalne rozwiązanie.

Jaka jest cena wyciągania wgnieceń?

Oczywiście wyciąganie wgnieceń może wydawać się łatwe do samodzielnego zrobienia, ale jeśli nie mamy w tym zakresie pewności, warto udać się do mechanika albo blacharza, który zna temat bardzo dobrze. Koszty takiej usługi są zwykle niewielkie, a czas jej realizacji tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia pojazd będzie do odbioru. W związku z tym polecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez lakierowania. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze nie tylko teraz, ale i podczas ewentualnej sprzedaży pojazdu.

Artykuł postał dzięki uprzejmości firmy eurograd.pl. Jest to wiodąca firma w Krakowie i okolicach z 10-letnim doświadczeniem w branży.