Świat

z lotu ptaka

Biznes

Jakie są promocje bankowe?

Banki coraz częściej organizują akcje promocyjne, żeby zachęcić ludzi do założenia nowego konta osobistego lub dobrania karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się również promocje bankowe na pożyczki gotówkowe. Gdy spełnimy wymagania promocji, możemy liczyć na cenną nagrodę, a warunki promocji są naprawdę opłacalne.
Wpis powstał na podstawie informacji ze strony https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Czego dotyczą promocje bankowe?

Najczęściej spotykanymi promocjami są te dotyczące otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i aktywnego korzystania z niego. Zazwyczaj benefitem za to są pieniądze lub wartościowe przedmioty. Promocje bankowe jednakże nie ograniczają swoich działań do tego, co chwila można się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, które można uzyskać, są znacznie bardziej korzystne niż za stworzenie regularnego konta, ale warunki są zwykle cięższe do spełnienia. Można także znaleźć promocje na konta oszczędnościowe lub lokaty. Bonusem tu jest podwyższone oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w danym banku.

Jakie musisz spełnić warunki?

Zwykle banki w regulaminach promocji zaznaczają, że warunkiem do skorzystania z promocji jest potwierdzenie różnych zgód marketingowych. Oznacza to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą miały możliwość kontaktować się z Tobą w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je podzielić na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta konkretną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Jeśli wymagane są regularne wpłat,y najwygodniejszym rozwiązaniem może się okazać ustawienie stałych przelewów na swoim koncie.

Kolejnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. jak wiele będzie płatności, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest uiszczenie określonej ilości płatności kartą. do poprzedniego punktu, nieważne na jak dużą kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich liczba. 

Coraz częściej banki oczekują również płatności telefonem lub metodą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Jest to to bardzo proste, ale trzeba dysponować odpowiednim urządzeniem mającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem również systemu NFC. Forma takich płatności jest taka sama, trzeba wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zalogowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz miał możliwość zobaczyć, czy Twoje konto na pewno już działa i uruchomić kartę debetową.

Co zyskujesz korzystając z promocji bankowej?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, elektronika, cashback lub bony. 

Im warunki akcji promocyjnej są łatwiejsze do spełnienia, tym zwykle nagroda jest mniej wartościowa. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele sprzętów elektronicznych takich jak smartfony, zegarki czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub internetowe do wielu popularnych marek. Spotyka się również bony bilety do kina lub vouchery na usługi internetowe takie jak np. Spotify. Cashback jest zwykle spotykany podczas płatności BLIKiem, można uzyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.