Świat

z lotu ptaka

Biznes

Jaki jest koszt kupna Bitcoina?

Bitcoin od pewnego czasu jest obecny w mainstreamie wielu osób i mediów. Cyfrowa(y) pieniądz od swojego ogłoszenia w 2011 roku systematycznie zdobywa nowych zwolenników. Na początku swojego istnienia Bitcoin kosztował mniej niż 1 dolar. Pod koniec 2021 jego cena sięgała niemal 70 tysięcy dolarów. Obecnie zamyka się w granicach 40 tysięcy dolarów. Bitcoin w 10 lat przeszedł długą drogę stając się najbardziej popularnym i najbardziej chodliwym cyfrowym aktywem. Jak wygląda jego cena i z jakich czynników ona wynika?

Skąd popularność Bitcoina?

Bitcoin pojawił się jako dobro odporny(e) na inflację i interwencje ze strony banków centralnych. Od tamtej pory tysiące internautów pracuje nad jego rozwoju(em). Są to miłośnicy wolności, anonimowości i decentralizacji.

Dzięki temu, że jest środkiem deflacyjnym, jego liczba jest ograniczona. Pozwala to na ochronę własnych funduszy. Jest to szczególnie cenione w dzisiejszych czasach, gdzie inflacja stale się rozpędza.

Sukces Bitcoina spowodowały również, że niemal codziennie powstają nowe kryptowaluty. Każda z nich stara się odpowiedzieć na różne(ym) problemy(om) i wyróżniać się użytecznością.

Posiadanie Bitcoina można porównać do rezygnacji(ą) z usług banków. W zamian sami zostajemy swoim bankiem. Ma to plusy, ale wiąże się też z ryzykiem. Trzeba pilnować naszych środków, odpowiednio dbać o wszystkie zabezpieczenia. W internecie jest wiele osób czyhających na nasz błąd.

Cena Bitcoina – sinusoida?

Cena Bitcoina od lat jest wolatywna. Jednak badając wykres tego aktywa w szerokim ujęciu można zauważyć, że mimo różnych wahań “cyfrowe złoto” stale rośnie. Na jego cenę wpływa wiele czynników.

Zaczynając od ilości BTC dostępnego na rynku ze względu na ograniczoną odgórnie podaż to normalne, że jego cena wzrasta.

Jest to także aktywo podatne na zmiany na innych rynkach czy giełdach kryptowalut. Dzięki transparentności Bitcoina, każdy inwestor może bez problemu śledzić. Można sprawdzić, która giełda kryptowalut oferuje najlepszy kurs BTC, jak również tego ile monet wpłacają i wypłacają z giełdy użytkownicy.

Na cenę Bitcoina rzutują też wydarzenia na świecie. Obecnie żyjemy w ciekawych czasach. Kurs Bitcoina tylko to potwierdza.

Do Bitcoina paruje się inne kryptowaluty. Kazda szanujaca sie giełda kryptowalut oferuje możliwości wymiany parami: Bitcoin do alternatywnych kryptowalut.

Analiza rynku pokazuje, że często, gdy cena Bitcoina notowała wzrosty, rosły wraz z nią inne kryptowaluty.

Giełda kryptowalut, na której kupować będziemy BTC powinna być dojrzałym wyborem użytkownika. Istotnym podziałem jest rozróżnienie giełd zdecentralizowanych i scentralizowanych. Giełda kryptowalut scentralizowana jest łatwiejsza w korzystaniu, jednak wymaga naszych danych osobowych. Giełdy zdecentralizowane natomiast zapewniają anonimowość. Patrząc na kontrolę społeczeństwa, która postępuje, coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z anonimowych giełd.

Źródło: Blog z rankingiem giełd kryptowalut