Świat

z lotu ptaka

Motoryzacja

Jaką firmę transportową wybrać do przewiezienia materiałów sypkich?

Przewóz materiałów nie jest łatwy, dlatego aby przeprowadzić go bezpiecznie dobrze jest zwrócić uwagę na parę najważniejszych aspektów. Na szczęście na terenie województwa pomorskiego można znaleźć wiele firm transportowych. Co wziąć pod uwagę przewożąc materiały sypkie? Czym charakteryzuje się dobra firma transportowa?

Jak przebiega transportowanie materiałów sypkich?

Gruz, żwir czy piasek można przetransportować na wiele różnych sposobów i za pomocą różnych pojazdów. Przewozi się je przykładowo przy pomocy statków czy barek rzecznych. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza – nie może być wykorzystane w miejscach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z kanałów i szlaków wodnych. Kolejną opcją jest transport kolejowy. Stosuje się do niego klasyczne odkryte wagony. Rozwiązanie to nie sprawdzi się, jednak gdy na trasie nie ma torów kolejowych. Dlatego też najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest transport samochodowy. Nowoczesne samochody pozwalają sprawnie przewieźć wszelkie materiały sypkie. Przy lekkich towarach wykorzystywane są silosy jedno- lub wielokomorowe, a przy cięższych ładunkach – wywrotki, plandeki czy samochody z nadwoziem samowyładowczym.

Jakie są podstawowe przepisy dotyczące przewozu materiałów sypkich?

Aby transport materiałów sypkich odbył się bezpiecznie, powinno się zwrócić uwagę na parę najważniejszych szczegółów. W żadnym wypadku nie wolno przewozić więcej materiału niż określa maksymalna ładowność pojazdu. Dodatkowo materiał nie może pogarszać widoczności kierowcy. Materiały sypkie należy dobrze ochronić tak, by podczas transportu się nie wysypały oraz tak by wywierały jednakowy nacisk na osie pojazdu.

Czym charakteryzuje się rzetelna firma do transportu materiałów sypkich?

Aby mieć gwarancję, że przewóz materiałów sypkich odbędzie się szybko oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, warto zadbać o rzetelną firmę. Najlepszym rozwiązaniem będzie funkcjonująca w obrębie województwa pomorskiego firma EMIL-TRANS – firma transportowa. Wyróżnia się ona między innymi dużym doświadczeniem i fachowym podejściem do każdego klienta. Przewóz materiałów sypkich odbywa się w nowoczesnych i odpowiednio dopasowanych maszyn. Można zdecydować się na transport materiałów takich, jak na przykład piasek, żwir, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.