Świat

z lotu ptaka

Motoryzacja

Jak pielęgnować tapicerkę samochodową, a może to już czas na tapicera?

Planujesz wymianę tapicerki samochodowej po kilku sezonach, zakupiłeś auto ze uszkodzonym obiciem, a może myślisz o zmianie i nadaniu twojemu samochodowi nowego charakteru? Auto tapicer działający w regionie Żagania (TAPICER) sprawi, że Twój samochód odzyska dobry wygląd. W tym wpisie przybliżymy Ci temat tapicerowania foteli i w jakim przypadku naprawa tapicerki samochodowej jest  konieczna.

Jak dbać o pokrycie foteli aby dłużej nam służyły?

Kiedy dużo podróżujemy ze swoją rodziną albo wozimy autem swoje zwierzaki nietrudno o zabrudzenia. Kiedy pojawią się plamy i brud nie ma potrzeby od razu zmieniać całej tapicerki. Duża część powierzchniowych zabrudzeń masz możliwość wyczyścić we własnym zakresie.

Fotele pokryte tapicerką tekstylną są najpopularniejsze, lecz to wybór dosyć problematyczny w czyszczeniu. Kiedy zauważysz na nich zanieczyszczenia możesz użyć płynu do bonetowania i szmatkę z mikrofibry.

Obicie welurowe łapią każdy włos i pył, przez co są kłopotliwe w utrzymaniu ładnego wyglądu. Gdy chcesz je odkurzyć może zająć ci to sporo czasu a na powierzchni powstanie nieładna poświata, ta w wielu przypadkach zanika dopiero po profesjonalnym czyszczeniu ekstrakcyjnym.

Tapicerka skórzana i z alcantary jest bardzo pożądana wśród miłośników motoryzacji. Wygląda szlachetnie, a jej konserwacja nie przysparza o ból głowy. Wystarczy przetrzeć ją wilgotną szmatką, a zabrudzenia znikną.

Kiedy skorzystać z usług tapicera i jak one wyglądają?

Kiedy fotele zmieniły kolor przez dym tytoniowy, pojawiły się przetarcia, dziury czy przypalenia na obiciu fotela tapicer samochodowy staje się niezbędny. Dzięki długiemu doświadczeniu ma wypracowane sposoby aby tapicerka robiła wrażenie jak w samochodzie prosto z salonu. Zręcznie i szybko upora się nawet z przypadkami które wydają się beznadziejne. Auto tapicer da ci także możliwość spersonalizowania wnętrza Twojego pojazdu przez wybranie wielu materiałów, wzorów i wykończeń. Jeśli potrzebujesz tej usługi na terenie miast Zielona Góra, Nowa Sól, Żagań, Świebodzin, wybierz firmę z dużym doświadczeniem i wypracowaną pozycją na rynku. Przedsiębiorstwo Tapicer zajmujące się naprawą tapicerki samochodowej jest jedynym wyborem.