Świat

z lotu ptaka

Budowa

Hurtownia czy market budowlany – gdzie najlepiej kupić materiały do budowy domu?

Bardzo często w małych miejscowościach jak przykładowo w Słupsku tworzy się kilka większych marketów budowlanych, które zachęcają atrakcyjnymi cenami oraz sporym asortymentem. Posiadają one swoich zwolenników ale i przeciwników, w tym celu dobrze jest dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Czym różnią się te wielkopowierzchniowe sklepy od hurtowni budowlanych i kiedy możemy pojechać na zakupy bezwzględnie tam, a kiedy lepiej postawić na hurtownię budowlaną?

Jak zrobić zakupy w hurtowni budowlanej?

Hurtownia budowlana jest większa niż zwykły sklep budowlany, ale przeważnie będzie mniejsza niż duży market. Wybór towaru tam jest mniejszy niż w marketach, ale zazwyczaj będzie on w lepszych cenach. Dodatkowo znajdziemy tam rzeczy, których nie będzie na stanie w małych sklepach, ani w dużych marketach, jak na przykład stal zbrojeniowa. W hurtowni przeważnie znajdziesz fachowców, którzy doskonale udzielą Ci porad które produkty i firmy powinny być dla Ciebie najlepsze. Jest to prawdopodobnie największy plus dlatego, że właściciele takich miejsc nie chcą i nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż produktów kiepskiej jakości. Kolejnym plusem jest to, że możesz tam negocjować ceny. Zazwyczaj nie wyobrażamy sobie sytuacji kiedy jedziemy do sieciówki i zadajemy pytanie pracownikowi na hali czy jak nabędziemy większą ilość płytek to czy dostaniemy jakiś rabat. W hurtowni budowlanej takie coś jak najbardziej możemy zrobić. W hurtowni budowlanej najczęściej zrobisz zakupy hurtowe, ale też detaliczne. 

Jakie są plusy i minusy zakupów w markecie budowlanym?

W markecie budowlanym bardzo często kupimy wszystko, jest tam wielki wybór przeróżnych artykułów od dużej ilości producentów. Znajdują się tam zarówno rzeczy, które wykorzystujemy podczas budowy domu, jak między innymi bloczki betonowe czy też zaprawy murarskie, poprzez produkty potrzebne do remontu lokalu jak przykładowo farby czy też kafelki, aż po elektronarzędzia i dekoracje. Na skutek tego nie trzeba jeździć po różnych sklepach, wystarczy wejść do jednego sklepu budowlanego i kupimy tam z pewnością zdecydowany procent, jak nie wszystkie rzeczy niezbędne do remontu. Kolejną zaletą jest to, że w marketach budowlanych dosyć często zobaczymy ceny promocyjne oraz wyprzedaże. 

Niestety te sklepy również mają wady – w markecie budowlanym zazwyczaj pracownicy nie są wyspecjalizowani. Z pewnością pokażą nam właściwą alejkę, ale przeważnie nie będą w stanie poradzić co do artykułu, którego potrzebujemy.

W jakich sytuacjach lepiej pojechać do marketu a kiedy do hurtowni budowlanej?

Jeżeli chcielibyśmy mieć profesjonalną obsługę klienta i porozmawiać z fachowcem, który będzie umiał doradzić nam co do produktów – definitywnie musimy pojechać do hurtowni budowlanej. Zazwyczaj nie pracują tam przypadkowi pracownicy, ale fachowcy znający się na artykułach i narzędziach budowlanych. Ważne jest aby wybrać zaufaną hurtownię budowlaną, w której nie zostaniemy spławieni. Na pewno odnajdziecie taką w okolicy Słupska. Rekomendowana tam jest hurtownia materiałów budowlanych Cygert

Jeśli dla odmiany mamy gotową listę produktów i wiemy dokładnie czego i jakiej marki potrzebujemy – bardzo często atrakcyjniejszym wyborem będzie ogromny sklep budowlany, dlatego, że w większości kwestii nabędziemy tam niemal każdy produkt, który jest nam do budowy niezbędny. Na skutek tego zaoszczędzimy czas. Jeżeli chcemy i mamy czas to nie ma przeciwwskazań żeby zrobić zakupy zarówno w jednym jak i w drugim miejscu. Wtedy mamy możliwość przeanalizowania, które artykuły kosztują mniej w sieciówce, a które w hurtowni budowlanej.