Świat

z lotu ptaka

Budownictwo

Gdzie można wykorzystać beton towarowy?

Beton znajduje zastosowanie na wszystkich placach budowy, buduje się za pomocą niego fundamenty i stropy, ale też drogi. Co warto o nim wiedzieć i jaki jego rodzaj kupić? Kiedy wykorzystać beton zwykły, a kiedy powinniśmy poszukać firmy robiącej beton towarowy? Jeśli jesteś w trakcie budowy domu to ten artykuł będzie dla Ciebie idealny.

Czym różni się beton towarowy od betonu zwykłego?

Podstawową różnicę stanowi formuła tego wyrobu. Beton zwykły jest bardziej miękki niż beton towarowy. Ten pierwszy tworzony jest z mineralnego kruszywa skalnego, na przykład piasku, żwiru i grysu, który jest scalany z cementem. Beton towarowy spełnia konkretne normy i jest zdecydowanie bardziej trwały. W jego składzie muszą być zawsze 2 rodzaje kruszyw – drobne i grube, cement i woda, co więcej dodatki uszlachetniające. Dzięki temu bywa bardzo plastyczny.
Ponadto beton zwykły przeważnie robiony jest na budowie bezpośrednio przed wykorzystaniem, a beton towarowy produkowany jest na węzłach betoniarskich przykładowo w województwie Mazowieckim i przewożony na plac budowy w specjalnych betonowozach. Przez te różnice beton zwykły jest wykorzystywany w innych sytuacjach niż ten towarowy.

Jak powstaje beton towarowy i kiedy go wykorzystać?

Produkcja betonu towarowego jest w pełni zautomatyzowana. Maszyna wylicza odpowiednie proporcje i dodaje wyliczoną ilość kolejnych tworzyw. W ten sposób beton towarowy zawsze ma identyczną formułę, przepisową gęstość i twardość. Nie ma także ryzyka popełnienia błędu przy jego robieniu. Wyrabiany jest on przez fabrykę i jako gotowa mieszanka transportowany na plac budowy.
Z uwagi na fakt, że beton towarowy jest niezwykle wytrzymały i jego cena nie jest wysoka, to stosowany jest w zasadzie na każdej budowie. Budując biuro dużo bezpieczniej jest zamówić gotową mieszankę betonu towarowego od firmy produkującej go i nie oszczędzać na nim.

Skąd wziąć beton towarowy?

Z racji, że beton towarowy jest niezmiernie popularnym materiałem, na rynku mamy wiele jego producentów. Pamiętajmy aby sprawdzić opinie o wytwórni, przed zrobieniem zakupów. Na pewno dobrej jakości beton towarowy kupisz w województwie Mazowieckim. Tu wiodącą firmą na rynku jest Bet-Bud – beton towarowy. Większość solidnych wytwórni betonu posiada certyfikaty od niezależnych instytutów, na przykład przez System Zakładowej Kontroli Produkcji albo Stowarzyszenie Producentów Betonu Towarowego. Zwróćcie także uwagę na to czy wybrany przez was producent dowozi towar do Twojego miejsca zamieszkania. W tej sprawie z pewnością nie zawiedziesz się na producie Bet-Bud Sokołowa Podlaskiego.