Świat

z lotu ptaka

Moda

Garnitur uszyty na miarę – czy musi być drogi? W jaki sposób znaleźć najlepszego fachowca?

W trakcie przygotowania do ważnych dla nas imprez zawsze musimy prezentować się perfekcyjnie. Ale wielu z nas zależy także na tym, żeby nie było to zbyt kosztowne, gdyż może to być ubiór tylko na jedną noc. Jest to duży błąd. Pamiętajmy, że w przypadku dobrze dopasowanego garnituru, jest to strój na wiele lat i zaraz przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kosztów zdarzają się w życiu sytuacje, w których powinniśmy przeznaczyć pieniądze na ubranie szyte na miarę, świetnie dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymiarów.

Czy strój szyty na miarę zawsze jest drogi?

To często powielany mit, szczególnie w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest drogi, a co dopiero taki szyty na miarę. W zależności od tego, jakiego krawca wybierzemy, a także jaki materiał zostanie użyty podczas komponowania naszego stroju, taką kwotę będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są bardzo różne, ale zazwyczaj wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy jest to duży czy mały koszt, musimy udzielić sami, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, ażeby razem z tym pytaniem, postawić sobie jeszcze jedno – jak chce wyglądać w swoim nowym garniturze?

Dlaczego warto przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Największą zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W większości przypadków, zwłaszcza w kwestii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dobrane perfekcyjnie do właściciela. Możemy poczuć się wówczas bardziej wyraziści, a wszystkie zalety są wyeksponowane. Warto również podkreślić, że naturalnie garnitur nie towarzyszy nam codziennie, jednak w tym tkwi jego wyjątkowość. Pamiętajmy bowiem, iż jest to strój, który ma nam służyć właśnie w wyjątkowych sytuacjach, w których zawsze pragniemy prezentować się rewelacyjnie i czuć się pewnie, a szczególnie komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w wygodzie noszenia. Bądźmy zatem gotowi na to, że w sieciówkach nie będzie idealnych wymiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, posiadające kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, wedle ogólno przyjętych rozmiarów. M L czy S, to najpopularniejsze aktualnie rozmiary. Mogą one się różnić między sobą nawet w granicach tej samej marki, jednak nie zmienia to faktu, iż nadal nie będą pasować do nas perfekcyjnie w każdym miejscu naszego ciała. Jeden może posiadać zbyt szerokie biodra do rozmiaru M, a drugi zbyt szeroką klatkę piersiową, aby móc kupić S-kę. Gdy idziemy na przymiarki do krawca wszystkie te problemy, a zwłaszcza nasze mankamenty nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała mierzona jest osobno i bazując na tych wymiarach szyta jest nasza druga skóra na imprezy okolicznościowe i eleganckie wyjścia.

Jak szukać odpowiedniego krawca?

Kiedy jesteśmy już zdecydowani na to, iż chcemy mieć strój uszyty na miarę czas na to, aby znaleźć dobrego krawca. Dużo oczywiście zależy od tego, gdzie mieszkamy. Dobrze będzie w takiej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół i rodziny. Możemy też wykorzystać internet w procesie szukania perfekcyjnej dla nas oferty. Jak mawiają, wszystkie chwyty dozwolone, pamiętajmy, że najistotniejszy jest indywidualny komfort i znalezienie odpowiedniego fachowca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online