Świat

z lotu ptaka

Męski styl

Garnitur męski – szyty na miarę czy ze sklepu?

Po zakupie garnituru zwykle spodziewamy się, iż będzie on służył nam przez kilka sezonów. Jest to strój, który kosztuje stosunkowo dużo, więc mamy co do niego duże oczekiwania. Garnitur musi się odpowiednio przedstawiać i poprawnie formować się naszym ciele. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad wyborem garnituru na miarę.

Szycie garniturów na miarę – jak wygląda?

Garnitur szyty na miarę to wieloetapowy proces, na jaki składa się kooperacja krawca oraz klienta. Aby efekt końcowy był jednakowy z przewidywaniami klienta, powinien on konkretnie ustalić z krawcem swoje oczekiwania. Garnitur szyty na miarę istotnie odróżnia się swą jakością od tych gotowych. Nie tylko umożliwia dopasowanie kształtu do każdej sylwetki, ale daje również szersze alternatywy w kwestii doboru tkaniny. Pamiętajmy o tym, że stylowy garnitur nie powinien być wykonany z sztucznego materiału. Najlepsza jest tkanina z wełny, która jest odpowiednia na wszystkie pory roku. W zależności od okazji a także zastosowania garnituru masz możliwość wybrać różne desenie i kroje.

Garnitur szyty na miarę Katowice – czy warto?

Garnitur na miarę to rozsądny wybór, ponieważ w garniturze chcemy czuć się wyjątkowo i wyglądać z klasą. Garnitur szyty na miarę przez to, że jest dopasowany do naszej sylwetki, będzie fantastycznie prezentował się na każdym. Kiedy chcemy prezentować się poważnie i elegancko nie możemy dać przyzwolenia na garnitur, który jest przyciasny lub za duży. Krawiec zdejmując szczegółowe miary i znając się na konstrukcji strojów męskich pozwoli nam idealnie poczuć się w uszytym przez niego garniturze. 

Artykuł na podstawie informacji ze strony: Alhen – producent garniturów