Świat

z lotu ptaka

Dom

Dozownik mydła – czy można do niego nalać płynu dezynfekcyjnego?

Dozownik mydła to w dzisiejszych czasach akcesorium będące na wyposażeniu niemal każdej łazienki, a przede wszystkim tych, które znajdują się w miejscach publicznych. Coraz więcej osób prywatnych oraz firm decyduje się na to rozwiązanie. Dość ciekawą kwestią jest dyskusja odnośnie tego, czy dozownik do mydła działa tak samo jak dozownik płynu dezynfekcyjnego i czy można do niego nalać płynu antybakteryjnego.

Jakie są rodzaje dozowników do mydła?

Rzecz jasna nie zepsuje to urządzenia, lecz dużo bardziej zaleca się przeznaczony do tego dozownik płynu. Dozownik mydła (taki jak ten z Hiprom) dużo lepiej sprawdzi się w swojej pierwotnej roli. Zanim jednak podejmiesz się zakupu takiego urządzenia, warto zapoznać się z zestawieniem dostępnych modeli i ich rodzajów. Oferta na rynku jest bowiem rozległa i bardzo interesująca.

Przede wszystkim mamy dla przykładu automatyczny dozownik mydła, który jest niezwykle wygodną opcją. Zapewnia przy tym wysoki komfort odnośnie higieny, który jest nad wymiar wymagany w miejscach publicznych. Pewną wadą tego akcesorium jest fakt, że należy troszczyć się o źródło zasilania. Znacznie mniej kosztowną alternatywą jest dozownik do mydła, który wymaga naciśnięcia przycisku. Mamy dostępne modele, w których do zrobienia tego należy użyć dłoni, ale również dozowniki łokciowe.

Jakiego rodzaju dozownik mydła będzie odpowiedni do naszego domu, a jaki do firmy?

Dobrze jest zatem kupić bezdotykowy dozownik do mydła? To zależy od naszych wymagań oraz dostępnej kwoty. Tak samo sprawa wygląda, jeśli chodzi o dozownik do płynu. Należy zdecydować się na opcję, która mieści się w zasięgu naszych funduszy. Do domu wystarczy dozownik dotykowy, ponieważ dzielimy łazienkę tylko i wyłącznie z innymi mieszkańcami; nieco odmiennie kwestia ta wygląda, kiedy odpowiadamy za zaopatrzenie toalety w banku czy innym miejscu publicznym, w którym przebywają setki osób.