Świat

z lotu ptaka

Motoryzacja

Co wziąć pod uwagę kupując auto na raty w salonie dealerskim?

Kupno dobrego pojazdu to niemały wydatek. Nie każdy może pozwolić sobie na kupno pojazdu. Z tych powodów coraz chętniej wybierana staje się prowadzona przez salony dealerskie sprzedaż ratalna. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. W jaki sposób przebiega sprzedaż ratalna samochodów w komisach? O czym koniecznie dobrze jest o tym wiedzieć? Z jakich powodów to najlepsze?

Samochód z komisu na raty – jak to zrobić?

Pojazd na raty jest doskonałą alternatywą dla zakupu pojazdu za gotówkę. Dodatkowo na takie rozwiązanie może wybrać niemal każdy. W tym celu niezbędne jest przejście przez proces weryfikacji, dzięki czemu zostanie przyznane finansowanie. Mnóstwo komisów prowadzi współpracę z bankami, dzięki czemu wszelkie dokumenty można dostarczyć bezpośrednio do sprzedawcy.

Aby zakupić pojazd, wystarczy znaleźć najlepszą ofertę i wybrać odpowiedni model. Kolejnym krokiem jest dopełnienie formalności. Dalej wystarczy już tylko otrzymać kredyt samochodowy, odebrać kartę pojazdu oraz fakturę. Nim pojazd zostanie wydany wymagane jest też przejście przez proces rejestracji – odebranie tablicy rejestracyjnej i naklejki legalizacyjnej. Gdy pojazd będzie miał wykupione ubezpieczenie możliwe jest wyjechanie z salonu.

Zakup samochodu w komisie na raty – czy opłaca się zdecydować na takie rozwiązanie?

Sprzedaż ratalna samochodów w salonie dealerskim to korzystne wyjście, ponieważ dzięki niemu nie ma konieczności płacenia za auto jednorazowo. Co więcej, można wybrać dowolny model auta – w sprzedaży są nowe i używane samochody. Wybierając kredyt samochodowy wszelkich formalności można dopełnić bezpośrednio w komisie i nie trzeba udawać się do banku.

Jak znaleźć najlepszy komis?

Aby wybrać dobre modele oraz najlepszą ofertę, powinno się wcześniej znaleźć dobry salon dealerski. Zdecydowanie uprości on wzięcie kredytu oraz dopasuje najkorzystniejszą ofertę, bez względu na zdolność kredytową – wymagane jest tylko posiadanie stałego źródła dochodu. Obecnie bardzo chętnie wybierana jest firma PRESTIGE ubezpieczenia – auto z komisu na raty, która gwarantuje ograniczone do minimum formalności i konkretną umowę. Warto spojrzeć też na wieloletnią działalność w branży i liczbę zadowolonych klientów.