Forum Warbirds Center Strona Główna
_
Autor Wiadomość
Strona Glówna WBC ~ Gadka Szmatka  ~  Niech się święci 1 maj

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
srk76
PostWysłany: Pią 01 Maj, 2009 13:32  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 581

Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Witam was i pozdrawiam serdecznie w dzisiejszym dniu.

Z dalszej i bliższej historii wynieśliśmy naukę, że PFT nigdy więcej nie może być słabe, osamotnione, skłócone. Ten testament poległych wypełniamy dziś w nowych warunkach wewnętrznych i zewnętrznych.

Pękają kry zimnej wojny. Przemiany w świecie socjalizmu sprzyjają uzdrowieniu klimatu międzynarodowego, przynoszą śmiałe inicjatywy, pobudzają konstruktywny dialog, prowadzą do ograniczenia zbrojeń. Wiosna 2009 roku pozwala i nam pa­trzeć spokojniej w przyszłość.

Nieraz zmieniały się hasła do TSa i formy pierwszomajowych obcho­dów. Lecz treść tego święta jest od stu lat niezmienna. To hołd dla ludzkiego trudu. To pamięć o walce wielu robotniczych po­koleń. To coroczny przegląd sił postępu, trwałości ich dążeń, wo­li wspólnego działania.

Nie ma na świecie szwadronu, którego historię można byłoby po prostu podzielić na rozdziały czarne i białe. Nie jesteśmy wyjąt­kiem. Dobro i zło, poświęcenie i egoizm, słuszność i błąd splatały się również w naszej przeszłości. Bieg dziejów wniósł do programowych wizji niejedną korektę. Wyciągamy najgłębsze wnioski z pochopnych teorii, a zwłaszcza z błędnych praktyk. Powracamy do najcenniejszych tradycji pol­skiego wirtualnego lotnictwa, do najczystszych wartości naszego ruchu.

Z przeszłości trzeba czerpać nauki. Różne są w niej stronice. Różne siły mają swe grzechy. My o swoich mówimy otwarcie. Oby czynili tak wszyscy. A do pełnej prawdy niech dochodzą hi­storycy — żyjącym dla pamięci, potomnym ku przestrodze. Zam­knijmy więc księgę polskich żalów i goryczy. Rozpamiętywanie w nieskończoność tego, co minęło — to walka z cieniem. Dziś trze­ba nade wszystko wiary we własne siły, skupienia całej szwadronowej energii „w jedno ognisko".

Towarzyszą nam na dzisiaj hasła-drogowskazy.

Pokój — bo od jego utrwalenia zależy przyszłość Nasza
Patriotyzm — bo on jest miarą obywatelskiej odpowiedzial­ności za Grupę , za jej siłę i pomyślność.
Internacjonalizm — bo nasze miejsce jest po stronie postępu.
Praca — bo tylko ona zapewnić może dobre staty, do­brobyt Szwadronu.
Porozumienie — bo Nam trzeba dziś przede wszystkim spokoju i wspólnego działania.


Wartki bieg wydarzeń do głębi odmienia naszą rzeczywistość. Łatwo nieraz o utratę równowagi, poczucia kierunku. A my musimy iść tylko naprzód: usuwać to, co się przeżyło; bronić tego, co trwałe; rozwijać to, co jutrem Szwadronu. Każda inna droga wiodłaby donikąd.

Niech kampania Nasza stanie się szkołą wysokiej kultury , rzeczowej dyskusji, uczciwej rywalizacji. Nasza koa­licja świadoma jest swej odpowiedzialności. Ludzi traktuje powa­żnie. Nie będzie więc obiecywać złotych gór, rzucać słów na wiatr.

Dziś — dzień świąteczny, radosny. Ale codzienność jest inna, trudniejsza. Lepszych czasów nikt nam jednak nie da w prezen­cie. Liczmy przede wszystkim na samych siebie, mierzmy „zamiary według sił". Oby najbliższy czas dowiódł raz jeszcze, że „PFT jesteśmy warci”.


Pozdrawiam robotników, chłopów, inteligentów — wszystkich ludzi pracy pomnażających materialne i intelektualne wartości Szwadronu.
Pozdrawiam członków Szwadronów 302 i 303 — wiernych ideałom sprawiedliwości społecznej.
Pozdrawiam naszych sojuszników ze LFS, miliony bezszwadronowych współ­tworzących Patriotyczny Ruch Latania Wirtualnego, kształ­tujących szeroką koalicję na długiej już wspólnej drodze.
Pozdrawiam działaczy ciał przedstawicielskich, samorządów terytorialnych oraz pracowniczych — wszystkich, którzy u sa­mych podstaw, uporczywie, codziennie wcielają w życie zasady WarBirds.
Pozdrawiam wielomilionowe rzesze związkowców. Niech w służbie pracowniczych praw wszystkim nurtom związkowym za­wsze towarzyszy poczucie nadrzędności ogólnospołecznej i pań­stwowej racji.
Zwracam się z szacunkiem do starszego pokolenia lotników do weteranów, walki i pracy, którzy w trudzie i znoju tworzyli zręby, budowali i osłaniali PFT.
Zwracam się z serdecznym słowem do młodych Polaków — zwracam się z życzeniem, aby czytali wnikliwie księgę nauk na­szej historii, aby budowali ten sam polski gmach, lecz lepiej. Aby zmierzali po swojemu do tego samego celu.


„Myśl nowa blaski promiennymi ogarnie ludzki ród" — śpie­wali te dumne słowa dziadowie i ojcowie. Ileż trzeba było przejść, ile przecierpieć, aby „myśl nowa" stała się rzeczywistością. Aby obok biało-czerwonej czerwony robotniczy sztandar powiewać mógł między Bugiem i Odrą, od Świnoujścia po Przemyśl, w wolnej, sprawiedliwej, bezpiecznej Polsce.



Niech dzisiejsze majowe święto przysporzy nam ufności i nadziei!



Niech żyje Nasz Szwadron — Polish Fighting Team!



Niech się święci 1 Maja!


ps. mam nadzieję że p. gen. Wojciech Jaruzelski się nie obrazi Twisted Evil
_________________
Całe życie z wariatami Wink

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Reklama
+bot
:)
PostWysłany: Pon 17 Czerwiec, 2024 14:56 

reklama

Agencja Interaktywna

Powrót do góry
rax
PostWysłany: Pią 01 Maj, 2009 17:45  Odpowiedz z cytatem



Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 1895
Skąd: Planeta Ziemia :)
Dywizjon:

Nick w LFS:

ja wiem, że można inaczej...
ja wiem, że nie wszyscy kupują z akcyzą...
ja wiem, że nie zawsze jest umiar...
ja wiem, że czasami można zioło wypalić...
ja wiem, że butapren jest powszechny...

ale nie wiem kurna, dlaczego zrobiłeś to wszystko na raz ??????? Laughing

Ptaku, nie zrozum mnie źle - nie mam nic za złe ale następnym razem albo się podziel albo nie rób smaka Laughing Wink
_________________
pierdziec nie ma komu !!! ale wachac to by wszyscy chcieli !!! Wink
pijcie wodę! -woda ma moc... unosi statki, porusza młyny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
k1oor
PostWysłany: Pią 01 Maj, 2009 18:36  Odpowiedz z cytatem
kadet


Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 133
Skąd: W-wa
Dywizjon:

Nick w LFS:

radocha winko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Julius
PostWysłany: Pią 01 Maj, 2009 18:56  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 544
Skąd: Tychy
Dywizjon:
303sqn
Nick w LFS:
[WBT]Julius

Dzieki za streszczenie.. Rax.
_________________
"Sam wypiłem ok 3500 różnych piw i ogólnie muszę powiedzieć wszystkie maja coś wspólnego - trzeba sikać." - Andy z Hagen
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
srk76
PostWysłany: Pią 01 Maj, 2009 19:11  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 12 Sie 2008
Posty: 581

Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Tu Rax na mównicy:



a tutaj ..... , a któż to :



a tu Nasze szwadronowe dziewczynki :




oj działo się działo , żałować kto nie był Evil or Very Mad
_________________
Całe życie z wariatami Wink

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 1
Forum Warbirds Center Strona Główna  ~  Gadka Szmatka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Powered by phpBB 2.x.x:WBCModv0.2 and NoseBleed vWBC


Agencja Interaktywna