Forum Warbirds Center Strona Główna
_
Autor Wiadomość
Strona Glówna WBC ~ Gadka Szmatka  ~  Miasta Wrocław, Legnica.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następna
hrabia303
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 16:49  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 05 Kwi 2003
Posty: 1251
Skąd: Legnica
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]hrabia

Dziś byłem we Wrocławiu. Dawno tam nie byłem. Neutral Miałem mieć badania przed zabiegam poprawy wzroku. Nie, wiem jak u was jest, ale po stolicy Dolnego Śląska spodziewałem się czegoś innego. Confused Brud i smród i ubóstwo… Evil or Very Mad Jadąc autobusem do kliniki modliłem się by mocno nie hamował, bo kurz w tym autobusie to był chyba zeszłoroczny… Ba nie siadałem, bo się brzydziłem usiąść. Patrząc na ludzi, którzy siadali widać było, że przyjmują to, jako coś normalnego. Popisane sprayem markerami, ledwo, co było widać kolor wnętrza. Myślałem, że to pojedynczy przypadek, ale wracając na dworzec.., Szok! Shocked Podjeżdża dymiący Ikarus drzwi otwieram ręcznie, bo się automatycznie nie chciały otworzyć!!! Wsiadam, autobus rusza i tedy zaczyna się horror: sufit popękany… W koło okien mnóstwo rdzy, która przy wjechaniu autobusu w dziurę sypie się ludziom na głowę itp. Dodatkowo drzwi, które się nie otwierały trzaskają szarpią aż cud, że nie wypadły. Ogólnie w mieście jest strasznie brudno… Ludzie też jakoś niechlujnie ubrani, niezadbani… Na dworcu wziąłem sobie z bankomatu kasiorke i kupiłem Malboraski w kiosku. A tu podchodzi żulik i chce 30gr, bo mu na wódkę winko brakuje…, jaka bezpośredniość… Malborski 7.90Zł Z 20zł zostało mi 12.10Zł 0.10 Groszy mu dałem na odczepnego. Podchodzę do kasy kolejka 12 osób stoję 10min. Podchodzi dziewczyna na oko 14lat umorusana na twarzy, ubranie też uświnione i prosi o 0.50Gr Chyba widziała, że dałem coś żulowi… Kasy jej nie dałem. Chamem ani skąpcem nie jestem. Wrzucam zawsze coś do puszek w supermarketach itp. Jakieś fundacje. Co te c.h.u.j.e. Z urzędu miasta (wojewódzkiego) z kasą robią? Evil or Very Mad
Do tej pory myślałem, że Legnica to wiocha, bo nie ma tylu fajnych lokali, co we wrocku i kina z prawdziwego zdarzenia. Teraz zmieniam zdanie. Dlaczego? Bo w Legnicy coś się ruszyło Wybudowali nam 2 obwodnice, w przyszłym roku zacznie się budowa kolejnej. Miasto będzie można objechać dookoła.
Mamy duży park z dużą ilością pięknych kwiatów i mnóstwem fontann z modernizowanym boiskiem. Idea Pięknie wyremontowany rynek. Wyremontowane lub remontowane kamienice. Remontowane drogi.
Klatki w blokach są remontowane, a bloki ocieplane i Ładnie pomalowane. Wszędzie domofony. Owszem zdarzają się jakieś graffiti, ale to pozostałości po latach 90tych na budynkach jeszcze nieocieplonych. Powoli wymieniane są przystanki. Tabor autobusowy wymieniają nam od ładnych kilku lat. MANy, Neoplany, Solarisy, Zdarzają się jeszcze Jelcze i Ikarusy, ale są one w stanie nadającym się do jazdy. Hale sportowe, baseny, kawiarnie… Brakuje jeszcze parku wodnego, ale pewnie powstanie jak się skończą sądzić z gościem o kawałek dolinki, ma tam też powstać multipleks. Wybudowali nam 2 galerie, 3cia w budowie I wszystko to w 100tyśęcznej Legnicy Razz
Dodam, że u nas rządzi Lewica. Cool Głosowałem na LiD, bo widzę, że się coś dzieje. Za AWSu chcieli nam szpital zamknąć Rolling Eyes teraz powoli szpital zadłużony na kilkadziesiąt milionów złotych (2gie zadłużenie w Polsce) spłaca długi. Very Happy A jak tam u was w mieście?
_________________

"Jechałem tak szybko gdyż....lubię zapierdalać..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Reklama
+bot
:)
PostWysłany: Pon 08 Lipiec, 2024 20:57 

reklama

Agencja Interaktywna

Powrót do góry
mateusz_gosc
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 17:58  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 308

Dywizjon:

Nick w LFS:
mateusz_gosc PL

większośc urzytkowników tego forum mieszka/pochodzi z wrocka to czego się spodziewałes ??...

u mnie na wsi jest lepiej niz w jakim kolwiek miescie ... piekne widoki, czysto itd. itd..... jak mam jechac do katowic to sie mi żygac chce ;/ jak widze tych zuli na PKP i wogóle ten syf ...

wieś rulez Very Happy

oto mój widoczek z okna ... wyjde 100 metrów dalej i wyżej to takie widoczki że dech zapiera ! choc mieszkam juz 16 lat w tej miejscowosci to nigdy te widoki mi się nie znudzą ...

http://pl.youtube.com/watch?v=v0-ZS6WF7VM

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
swift
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 18:16  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wrocław
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]Swift

Hrabia Smile to prawda okolice dworca to syf,ale dworzec juz jest znany z tego ze kreci sie pelno zuli,bezdomnych,dziwek,cpunow i innego elementu.Niektore autobusy sa syfiaste to sie zgadza.Jednak wiekszosc to Volvo 7000 i 7700.Na mojej linii mozna powiedziec podmiejskiej,bo nie mieszkam w centrum jezdza juz Mercedesy,Many i Solarisy.Ale przyznaje ze niektore linie sa naprawde syfiaste.Moze nie miales okazji zobaczyc calego miasta.Jest pare czystych i ladnych miejsc.Rynek,nowe galerie-Magnolia park,Pasaz Grunwaldzki,Galeria Arkady.W tym roku powstaly chyba ze 4 galerie.Caly czas budowane sa estakady,ostatnio oddana do uzytku estakada na ulicy Klecinskiej.Teraz jest usuwany stary biurowiec Poltegor i bedzie budowany nowy bardzo wysoki.U nas duzo sie buduje i jestesmy zadowoleni z prezydenta Dutkiewicza.Ale musze tez powiedziec ze jak jade do pracy to przeszkadza mi dym z ciezarowek,korki,smrod,holota,zule,dresiarze.Tak to juz jest w duzych miastach,popatrzcie na Warszawe,jeszcze gorszy syf.
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
hrabia303
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 18:35  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 05 Kwi 2003
Posty: 1251
Skąd: Legnica
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]hrabia

swift napisał(a):
Hrabia Smile to prawda okolice dworca to syf,ale dworzec juz jest znany z tego ze kreci sie pelno zuli,bezdomnych,dziwek,cpunow i innego elementu.Niektore autobusy sa syfiaste to sie zgadza.Jednak wiekszosc to Volvo 7000 i 7700.Na mojej linii mozna powiedziec podmiejskiej,bo nie mieszkam w centrum jezdza juz Mercedesy,Many i Solarisy.Ale przyznaje ze niektore linie sa naprawde syfiaste.Moze nie miales okazji zobaczyc calego miasta.Jest pare czystych i ladnych miejsc.Rynek,nowe galerie-Magnolia park,Pasaz Grunwaldzki,Galeria Arkady.W tym roku powstaly chyba ze 4 galerie.Caly czas budowane sa estakady,ostatnio oddana do uzytku estakada na ulicy Klecinskiej.Teraz jest usuwany stary biurowiec Poltegor i bedzie budowany nowy bardzo wysoki.U nas duzo sie buduje i jestesmy zadowoleni z prezydenta Dutkiewicza.Ale musze tez powiedziec ze jak jade do pracy to przeszkadza mi dym z ciezarowek,korki,smrod,holota,zule,dresiarze.Tak to juz jest w duzych miastach,popatrzcie na Warszawe,jeszcze gorszy syf.

Spoko. Pomalowane przez wandali tagi itp. To jeszcze jakoś mogę zrozumieć, ale brud i rdza w koło, huśtające się drzwi to już przesada. No i żeby nie myć autobusów?
Fakt im więcej świń tym większy chlew... Wink
_________________

"Jechałem tak szybko gdyż....lubię zapierdalać..."


Ostatnio zmieniony przez hrabia303 dnia Pon 29 Październik, 2007 18:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
swift
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 18:40  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wrocław
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]Swift

Powiem ci ze w takim autobusie nie mialem okazji jechac Smile ,miales pecha Smile
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
sid---
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 18:50  Odpowiedz z cytatem
Zen


Dołączył: 17 Lis 2003
Posty: 1673
Skąd: Tychy
Dywizjon:
=PFT=
Nick w LFS:

Wrocław jest śliczny. Śmiem twierdzić, że obok Krakowa, to najładniejsze miasta w Polsce. Nie wypowiadam sie w kwestii komunikacji miejskiej, bo po prostu z niej nie korzystam.

Za to mogę powiedzieć co mnie najbardziej we Wrocławiu dobija. KORKI!!!, remonty, przebudowy, i dziury w drogach. Ale pomyśleć, ze za rok, dwa będzie po... Smile

Bardzo mi sie podoba Istebna. Mateusz, szczerze Ci zazdroszczę. Smile Sam kiedyś chciałbym mieszkać w takim miejscu. Ale póki co, wole moje miasto. Jest kilka punktów z którymi duże miasta przegrają z wioskami.. ale jest tez cala masa pozytywów, których nie znajdziesz na wsi Smile

Ja mam szczęście mieszkać w mieście, które obok Rybnika jest jednym z ładniejszych miast w GOP (IMO). Jak pomyśle o Chorzowie, Bytomiu, Siemianowicach, Katowicach to oddycham z ulga, ze mieszkam tam gdzie mieszkam.

pozdrawiam,
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
makcarpik
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 20:52  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 461
Skąd: Przemyśl
Dywizjon:
303rd SQN
Nick w LFS:

A ja mieszkam tu:
http://pl.youtube.com/watch?v=cPDaSmu2Ejc

Miasto powoli jest odnawiane, choć rządzi prawica. Very Happy

A nawet w okolicach maja fundują nam takie atrakcje:

http://pl.youtube.com/watch?v=KDGy9YIcT5Y
http://pl.youtube.com/watch?v=aX8YwNyHfFc

a nawet mamy zdolnych parodystów Wink
http://pl.youtube.com/watch?v=Gmr93xSbQ2c
_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Jotemi
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 23:08  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 799

Dywizjon:

Nick w LFS:

A ja mieszkam w Toruniu (właściwie to jestem teraz tam dni 2 dni w tygodniu)
Mieście którego panorama została 2 cudem Polski Very Happy
Aktualnie przebywam w Bydgoszczy która nijak ma się do Torunia. (sorka DEJA Very Happy )


Nie chce pisać o moim mieście bo było by tego za dużo Very Happy
http://www.torun.pl/index.php?strona=zw_zabytki
Wejdźcie i podziwiajcie Very Happy
_________________
Kanał IRC: #lfs.pl na serwerze: Gamesurge
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
makao
PostWysłany: Pon 29 Październik, 2007 23:27  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 924
Skąd: Wrocław/Głogów
Dywizjon:

Nick w LFS:
Cq| Makao

Hrabia, szkoda że nie poczekałeś trochę dłużej, bo po zajęciach bym Ci pokazał parę fajnych miejsc we Wrocku. Jedyne co we Wrocławiu mi się nie podoba, to ilość żuli i meneli, bo jest ich strasznie dużo, ale ja potrafię z tym żyć. Ogólnie Wrocław jest miastem genialnym, może dlatego, że zawsze mieszkałem w Głogowie, który ma 70 tys. mieszkańców i dzisiaj uważam, że to dziura, w której nic się nie dzieje. Ale oczywiście sentyment pozostanie zawsze. Co do autobusów, to z nich nie korzystam, bo to strata czasu. Zawsze jeżdżę tramwajami, fakt jeżeli Ci Hrabia przeszkadzają tagi, to trudno, ja akurat lubię sobie coś pooglądać w drodze na grunwald Smile I taka jedna rzecz, Hrabia nie jesteś w stanie przebić Legnicą Wrocławia pod względem tego co się tam robi.

P.S.
Jeszcze jedna rzecz, która mnie wkurwia to Ci ulotkarze (ale tylko Ci reklamujący szkoły językowe Laughing ), oczywiście wiem taka praca Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
 
hrabia303
PostWysłany: Wto 30 Październik, 2007 08:36  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 05 Kwi 2003
Posty: 1251
Skąd: Legnica
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]hrabia

Stary tagi to pryszcz…, Ale kurz grubości 1mm… to już masakra drzwi się ledwo trzymały… Tagi to był najmniejszy problem… hmm może jeszcze wpadnę na wycieczkę.
Legnica odbiega od wrocka chyba ino tym, że tu rzadko ktoś przyjeżdża, mówię tu o koncertach.
Jest zdecydowanie ładniejszym miastem.
_________________

"Jechałem tak szybko gdyż....lubię zapierdalać..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
makao
PostWysłany: Wto 30 Październik, 2007 12:44  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 924
Skąd: Wrocław/Głogów
Dywizjon:

Nick w LFS:
Cq| Makao

Ja też mogę powiedzieć, że Głogów jest ładniejszym miastem, bo jest, ale im coś jest większego tym trudniej to ogarnąć. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
 
hrabia303
PostWysłany: Wto 30 Październik, 2007 13:20  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 05 Kwi 2003
Posty: 1251
Skąd: Legnica
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]hrabia

hrabia303 napisał(a):
Fakt im więcej świń tym większy chlew...
Wink
_________________

"Jechałem tak szybko gdyż....lubię zapierdalać..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
swift
PostWysłany: Sob 08 Grudzień, 2007 14:09  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 456
Skąd: Wrocław
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]Swift

A dzisiaj sobie poginalem do szkoly i takie choinki widzialem fajne

...apozniej zula w Biedronce przy wyjsciu na parking:)

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
mateusz_gosc
PostWysłany: Sob 08 Grudzień, 2007 15:49  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 26 Cze 2007
Posty: 308

Dywizjon:

Nick w LFS:
mateusz_gosc PL

Shocked niesamowite
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Myros
PostWysłany: Sob 08 Grudzień, 2007 16:02  Odpowiedz z cytatem
pilot


Dołączył: 15 Lip 2007
Posty: 580
Skąd: Bytom
Dywizjon:

Nick w LFS:

swift napisał(a):
A dzisiaj sobie poginalem do szkoly i takie choinki widzialem fajne
...apozniej zula w Biedronce przy wyjsciu na parking:)
A co miał w portfelu ten co go tak skopałeś? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 1 z 3
Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Forum Warbirds Center Strona Główna  ~  Gadka Szmatka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Powered by phpBB 2.x.x:WBCModv0.2 and NoseBleed vWBC


Agencja Interaktywna