Forum Warbirds Center Strona Główna
_
Autor Wiadomość
Strona Glówna WBC ~ Ogólna dyskusja  ~  Joystick a Warbirdy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 4 z 9
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
ze-zak
PostWysłany: Pią 21 Styczeń, 2005 19:19  Odpowiedz z cytatem
greenhorn


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 69
Skąd: Rybnik
Dywizjon:
303rd kościuszkowski
Nick w LFS:

Joystick jest w porzo, dziaÂła wszystko jak naleÂży oprĂłcz ruddera w WB 2.7 Crying or Very sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Reklama
+bot
:)
PostWysłany: Nie 16 Czerwiec, 2024 10:50 

reklama

Agencja Interaktywna

Powrót do góry
gratz
PostWysłany: Pią 21 Styczeń, 2005 22:10  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 386
Skąd: N'tyszol
Dywizjon:

Nick w LFS:

Wejdz w panelu sterowania w kontrolery gier i zabaw, i w Evo i tam bĂŞdzie w zaawansowanych coÂś jak "wybierz starsze gry ktĂłre uÂżywajÂą tego urzÂądzenia", zaznaczasz wb i leci. Przynajmniej u mnie poszÂło Smile
_________________
No i dobrze, fajna zabawa jest, po co to zamykać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
gratz
PostWysłany: Pon 24 Styczeń, 2005 20:05  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 386
Skąd: N'tyszol
Dywizjon:

Nick w LFS:

okiej, mam foty

podstawa, pedaÂły i wszystko wykonane ze spienionego PCV 10 mm, wyciĂŞtego na frezarce cnc.

Jak siĂŞ okazuje, dizajn jest niedopracowany, PCV 10 mm jest za wiotkie do naciskania nogami, trochĂŞ brakuje teÂż centrowania, ale i tak jest o niebo lepiej niÂż na rÂączce krĂŞconej, i bez porĂłwnania lepiej niÂż na klawiszkach.

Pozdrawiam


_________________
No i dobrze, fajna zabawa jest, po co to zamykać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
hrabia303
PostWysłany: Pon 24 Styczeń, 2005 20:23  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 05 Kwi 2003
Posty: 1251
Skąd: Legnica
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]hrabia

qrna mam jeszcze czesci od WM3D ktos wie jakei czesci sa potrzebne by takie cos sobie zrobic? Wink
_________________

"Jechałem tak szybko gdyż....lubię zapierdalać..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Snakeye
PostWysłany: Pon 24 Styczeń, 2005 23:24  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 449

Dywizjon:

Nick w LFS:

No ladne Smile
Wazne, zeby mechanizm byl trwaly, zeby nie trzeba bylo tego codziennie reperowac Wink
Ja u siebie centrowania nie mam i sobie to cenie - mozna na smiglowcach latac bez problemu, nie ma syndromu pilota 109tki (ktory przez caly lot musial wciskac pedal i mu po jakims czasie noga odpadala...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
-nahen
PostWysłany: Pon 07 Luty, 2005 12:28  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 231
Skąd: GdaĂąsk
Dywizjon:

Nick w LFS:

A ja latam na takim zabytku Wink


wszystko jedno jaki byle thrustmaster ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
laxtsc
PostWysłany: Pon 07 Luty, 2005 13:31  Odpowiedz z cytatem
Gość





Dywizjon:

Nick w LFS:

Mnie kusi, zeby sobie takiego ruddera zrobic Smile Od razu moje gunnery by podskoczylo, bo nie moge trafic dobrze cona z d2 Wink
Gratz, pls jakies linki do schematow. Ile cos takiego by kosztowalo zakladajac, ze ubudowe bym sam zrobil, chodzi mi o elektronike (potencjometr, kabel, wtyczka itd.). Czy dzialalo by to na porcie Joystika na karcie dzwiekowej ? Narazie latam mysz + klawiatura, niektorzy sie smieja, ze jakbym dobrego joya dopadl to by sie mnie bali na ladderze Wink
Powrót do góry
 
 
gratz
PostWysłany: Pon 07 Luty, 2005 20:02  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 20 Gru 2004
Posty: 386
Skąd: N'tyszol
Dywizjon:

Nick w LFS:

Lax, co do cen to wiem ile kosztowa³ potencjometr (7 zeta bodaj¿e), kabelek mia³em w szufladzie, wtyczki nie potrzebowa³em bo siê podpi¹³em zamiast ruddera w r¹czce w cyborgu. Mechanikê rozrysowa³em w corelu i ch³opaki pod nieobecnoœÌ szefostwa wyciêli mi w robocie na frezarce cyfrowej, trochê to trwa³o bo ciêli z odpadów na raty, ale za to mia³em wszystko za free.

Linki s¹ w necie poszukaj w goglach +joystick +wiring albo "DIY joystick", je¿eli nie znajdziesz to wieczorkiem sam poszukam i wrzucê, bo teraz muszê pó³kê powiesiÌ Wink

Schematy z netu pokazuj¹ pod³¹czenie w³aœnie do gameportu, ja zastanawia³em siê czy mo¿na zrobiÌ hybrydê, podpi¹Ì cyborga przez usb do lotek i eleva, a peda³y przez gameport do ruddera, ale w koùcu zjednoczy³em jedno z drugim i nawet nie wiem czy by zadzia³a³o.

Mysz i klawiatura, szacuneczek... Wink Ja nie wiem czy bym tym wystartowaÂł.
_________________
No i dobrze, fajna zabawa jest, po co to zamykać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
 
Al
PostWysłany: Pon 07 Luty, 2005 21:10  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 353
Skąd: Poznań
Dywizjon:
302nd POLISH SQ
Nick w LFS:

Te¿ mia³em TopGuna przez jakiœ czas Very Happy Przyklejasz go taœm¹ do sto³u? Razz Ja czasem jak szybko szarpn¹³em, to ca³y odskakiwa³ w bok zamiast tylko r¹czka Very Happy Ale przyjemny by³ - nie mogê mieÌ zastrze¿eù, poza tym, ¿e o ile pamiêtam to hat tylko 4-kierunkowy :>
_________________
F/Lt -al--- from 302nd Polish Squadron "Poznański"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
-nahen
PostWysłany: Wto 08 Luty, 2005 14:05  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 231
Skąd: GdaĂąsk
Dywizjon:

Nick w LFS:

CC 4-way HAT ale jak narazie na tyle jest cie¿ki ze nie lata mi po stole;) no ipierwszy joy ktorego mam ponad rok prawie dwa lata i nie by³ ani czyszczony, ani kalibrowany z wyj¹tkiem pod³¹czenia i kalibracji po reinstalu systemu. jedyne co padlo to jak goni³em jakiegoœ chyba golda kiedyœ wcisn¹³em za mocno kciukiem fire i musia³em go wyd³ubywaÌ z uchwytu Smile Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Al
PostWysłany: Wto 08 Luty, 2005 17:11  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 353
Skąd: Poznań
Dywizjon:
302nd POLISH SQ
Nick w LFS:

nom to fakt - solidny, mozna nim o sciany rzucac. Podobala mi sie tez guma wokol raczki - taka klimatyczna Wink
_________________
F/Lt -al--- from 302nd Polish Squadron "Poznański"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Maniek
PostWysłany: Wto 08 Luty, 2005 18:03  Odpowiedz z cytatem
greenhorn


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 57
Skąd: Gdansk
Dywizjon:

Nick w LFS:

Jako ze mam problem z joy`em(znowu Shocked ) wrzucam to tu.Otoz chodzi o to,ze przeszedlem ostatnio na windowsa xp.Niestety moj joy (z epoki kamienia chyba)jest w pelni konfigurowalny tylko pod win95/98.Pod Win XP udalo mi sie go odpalic i generalnie wszystko chodzi problem i to nie maly polega na tym ze wcisnienie dwoch fire naraz powoduje ze nie dziala zadne Crying or Very sad (Choc odzielnie kazdy z nich dziala)
Jak sie domyslacie w zwiazku z tym nie moge w walce puscic conowi wiazki ze wszystkich luf no i jest bieda.Chcialbym zapytac czy ktos mial kiedys podobny problem i wie jak go rozwiazac??A moze jest jakas komenda w WB ktora umowliwia strzelanie jednym fire z calej broni?? Question
PLS help Exclamation
_________________
Ignavis semper feriae
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
yivan
PostWysłany: Wto 08 Luty, 2005 18:30  Odpowiedz z cytatem
sierżant


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 344
Skąd: Piaseczno
Dywizjon:

Nick w LFS:

kup nowy - polevam Evo Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
 
-frog-
PostWysłany: Nie 13 Luty, 2005 09:27  Odpowiedz z cytatem
newbie


Dołączył: 01 Sty 1970
Posty: 27
Skąd: Liverpool/Zjednoczone K(ur/rol)estwo
Dywizjon:
yip
Nick w LFS:

@ChĂŞtni na zrzutkĂŞ na MSSP

Mam MSSP2 ale chêtnie kupi³bym i drugi "tak na wszelki wypadek". Czy ta oferta jest jeszcze aktualna? Tak do 60$ jestem sk³onny daÌ za 1szt. bo to cholernie dobry JS jakby nie patrzeÌ -rok b.intensywnego (chyba ca³y lipiec by³em online na FH Razz ) u¿ytkowania i poza jednym mankamentem (debilna koniecznoœÌ resetowania go co jakiœ czas, bo zakres ruchu osi mu siê pieprzy czasami na starcie->w³aœciwie bezbolesne-> wyci¹ga sie i wk³ada ... nie nie o tym obleœniacy mówiê... o wtyczce USB Smile nie mam najmniejszych problemów.

Zalety:
Nie kalibrujesz (robi to za ciebie chip w JS).
Od roku i damper i sterowniki mam ustawione na "zero luzu"... no i luzĂłw nie ma Smile
8 fire (WB rozpozna "zaledwie 6"), 8-kierunkowy hat, przepustnica o du¿ej dok³adnoœci (i du¿ym zakresie ruchów), niesamowita dok³adnoœÌ

Wady:
1. nie produkujÂą
2. nie produkujÂą
3. nie produkujÂą
4. poza tym: ma³e opory na dr¹¿ku (czyt. JS raczej dla pianisty ni¿ kowala:) no i jak ktoœ w dzieciùstwie smoczek chwyta³ lew¹ rêk¹ a potem mu przesz³o to na pisanie i resztê czynnoœci, to mo¿e sobie pomarzyÌ, bo wersji dla leworêcznych nie ma a dr¹¿ek jest asymetryczny (z podpórk¹ pod kciuk zas³aniaj¹c¹ trochê fire #1 i skutecznie utrudniaj¹c¹ chwycenie JS w lew¹ ³apê)

Co do innych JS:
1. Nie kupowaĂŚ MediatechĂłw (miaÂłem 3 czy 4 MT168- Âżaden nie przeÂżyÂł miesiÂąca)
2. To samo o niecyfrowych Logitechach
3. Trust teÂż odpada (QZ501-> jak to kiedyÂś spuint okreÂśliÂł "Qr**ski ZÂłom, model 501")

Generalnie- warto wydaĂŚ wiĂŞcej i oszczĂŞdziĂŚ sobie tym samym wizyt w serwisie Smile
Po pó³ roku ci¹g³ych wymian oddali mi kasê za MT-168...
QZ-501 dostaÂła siostra do zabawy w jakieÂś tam u szwagra (chyba w NFS tym gra, bo przyzwyczajona do JS jeszcze od czasĂłw Atari i Amigi)-> ja siĂŞ juÂż tego "sprzĂŞtu" dotykaĂŚ nie zamierzam Razz

Info o aukcji pls na maila, gg lub na Arenie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
 
hrabia303
PostWysłany: Nie 13 Luty, 2005 12:03  Odpowiedz z cytatem
senior pilot


Dołączył: 05 Kwi 2003
Posty: 1251
Skąd: Legnica
Dywizjon:

Nick w LFS:
[WBT]hrabia

Maniek napisał(a):
Jako ze mam problem z joy`em(znowu Shocked ) wrzucam to tu.Otoz chodzi o to,ze przeszedlem ostatnio na windowsa xp.Niestety moj joy (z epoki kamienia chyba)jest w pelni konfigurowalny tylko pod win95/98.Pod Win XP udalo mi sie go odpalic i generalnie wszystko chodzi problem i to nie maly polega na tym ze wcisnienie dwoch fire naraz powoduje ze nie dziala zadne Crying or Very sad (Choc odzielnie kazdy z nich dziala)
Jak sie domyslacie w zwiazku z tym nie moge w walce puscic conowi wiazki ze wszystkich luf no i jest bieda.Chcialbym zapytac czy ktos mial kiedys podobny problem i wie jak go rozwiazac??A moze jest jakas komenda w WB ktora umowliwia strzelanie jednym fire z calej broni?? Question
PLS help Exclamation
Maniek w ustawieniak gry ustaw sobie 2 guny na 1 przycisk i po sprawie... Wejdz sobie do SETUPA>Joystick Mapper
naciÂśnij Fire pod ktĂłrym chcesz miec odpalane 2 guny. I wybierz Funkcje
Ustaw sobie Fire Guns i Fire Secondery Weapon
_________________

"Jechałem tak szybko gdyż....lubię zapierdalać..."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Strona 4 z 9
Idź do strony Poprzedna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Forum Warbirds Center Strona Główna  ~  Ogólna dyskusja

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach




Powered by phpBB 2.x.x:WBCModv0.2 and NoseBleed vWBC


Agencja Interaktywna